سفارش تبلیغ
صبا ویژن
اندکی صبر ، سحر نزدیک است
بسم الله الرحمن الرحیم
ارجعی الی ربک راضیه مرضیه
خبر ارتحال عالم ربانی فقیه فرزانه وارسته حضرت آیت‌الله مشکینی باعث نهایت غم و اندوه و تأسف گردید.
این فقیه وارسته که از جهت زهد و اخلاص و صفا ممتاز بود عمر با برکت خود را در عرصه‌های متعدد اسلامی صرف کرد و در هر صحنه‌ای که در آن گام نهاد افتخار و عظمت آفرید.
از سال 22 شمسی که بنده به حوزه مقدسه قم قدم نهادم او و استاد شهید آیت‌الله مطهری از اساتید معروف و برجسته بودند که نقش معلم علوم و مربی اخلاق را ایفا می‌کردند از طرفی فوج فوج افکار و اندیشه‌ها را به طرف علم و دانش و کمال و از طرفی دلها را به سوی تعهد و تقوا در سطح بسیار بالا شوق می دادند.
پس از اینکه سالیان متمادی در این سنگر حساس و سازنده هزاران انسان را کامل و مجهز گردانید ندای حیات بخش انقلاب اسلامی توسط استاد بزرگوار ما امام خمینی (ره) طنین انداز گردید از جمله نخستین پیشتازانی بود که به این ندای نجات آفرین لبیک گفت و در تحقق این موضوع از غربت و زندان و تبعید استقبال کرد و تا رسیدن به نتیجه مطلوب لحظه‌ای از پا ننشست و پس از پیروزی انقلاب نیز گاهی در سنگر راهنمایی قضات راه اجرای عدالت کامل اسلامی را هموار می‌کرد و زمانی قلم به دست می‌گرفت و با تألیف و تصنیف خود معارف بلند اسلام را منتشر می‌نمود و گاهی با ترتیب مجالس متعدد به وعظ و درس اخلاق گفتن مبادرت می‌ورزید و مدتی در مسند امامت جمعه و با خطابه و ارشادی که از اعماق دل بر می‌خاست و به دلها می‌نشست و در سراسر ایران بلکه کل جهان پخش می‌شد درس تعهد و صلابت و استقامت در راه اسلام عزیز را به مردم می‌داد.
و بالاخره در مجمع محترم خبرگان که در نخستین دوره‌اش اینجانب نیز توفیق حضور داشتم با اندیشه تابناک و اخلاص و صفای خود به آن مجمع محترم قدرت و غنای بیشتر و عظمت افزونتر می‌بخشید.
تا اینکه دیروز با کمال تأسف با ذخیره‌های معنوی فراوان و قلبی پر از امید به لطف پروردگار متعال و روحی سرشار از ایمان و نشاط به دیدار معبود و محبوب خود شتافت و خورشید وجودش غروب کرد.
طوبی له و حسن مآب و سلام علیه یوم ولد و یوم مات و یوم یبعث حیا
ما این مصیبت را به مولای عزیزمان و رهبر معظم انقلاب و همه علمای کرام و حوزه‌های علمیه و قاطبه مسلمانان و مخصوصاً به آیت‌الله ری‌شهری و بیت معظم ایشان تسلیت می گوییم و از درگاه حضرت احدیت برای آن فقیه معظم علو درجات را مسألت می‌نماییم.

طبقه بندی: آیه الله مشکینی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 86 مرداد 10 توسط صادق | نظر بدهید
فقدان اسفناک حضرت آیت الله مشکینی موجب نهایت تأثر گردید، آیت الله مشکینی عالمی وارسته، مجاهد، مبارز و متواضع بود که در حوزه علمیه قم محبوبیت فراوانی داشت، سالها یک نهاد مهم حوزوی یعنی جامعه مدرسین و یکی از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی یعنی مجلس خبرگان رهبری را آبرومندانه اداره کرد و هرگز از مسیر اصلی انقلاب گامی فراتر ننهاد.
درس های اخلاق و خطبه های اجتماعی و سیاسی او در نماز جمعه بسیار آموزنده و بیدار گر بود.
این ضایعه مولمه را به همه علمای اعلام و حوزه های علمیه و عموم هموطنان عزیز مخصوصا فرزندان و دامادهای ایشان به ویژه حجت الاسلام و المسلمین ری شهری تسلیت عرض می کنم.
خداوند روح او را با اولیاء گرامش محشور گرداند و بازماندگان را صبر و اجر عنایت فرماید.


طبقه بندی: آیه الله مشکینی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 86 مرداد 10 توسط صادق | نظر بدهید
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم ربانی مرحوم مغفور حضرت آیت الله آقای حاج میرزا علی مشکینی رضوان الله تعالی علیه موجب تأثر و تأسف گردید. آن عالم بزرگوار از اساطین حوزه و اساتید با سابقه و صاحب مواضع شریفه و مساعی جمیله در امر به معروف و نهی از منکر و تهذیب اخلاق بودند و بدون برخی مصلحت‌ورزی‌ها بر حاکمیت احکام نورانی اسلام تأکید داشتند.
اینجانب فقدان این استاد جلیل القدر را به حضرات آیات، علمای اعلام و فضلا و طلاب محترم حوزه علمیه قم صانها الله عن الحوادث و الآفات به خصوص به خاندان محترم و بازماندگان مکرم و تلامذه و ارادتمندان ایشان تسلیت گفته مزید مغفرت و علو درجات برای ایشان را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
طبقه بندی: آیه الله مشکینی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 86 مرداد 10 توسط صادق | نظر بدهید
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
رحلت فقیه مجاهد و پارسا حضرت آیت الله آقای حاج میرزا علی مشکینی اعلی اله مقامه موجب تأسف و تأثر شدید اینجانب گردید. این روحانی عالیقدر از جمله ی شخصیت های نادری بود که در سراسر عمر با برکت و در مراحل گوناگون زندگی نورانی خویش منشأ برکات فراوان برای حوزه ی علمیه و مردم مؤمن و اسوه ی اخلاقی و عملی برای شاگردان و ارادتمندان خود بود.
در دوران طاغوت جزو پیشگامان نهضت اسلامی و در دوران جمهوری اسلامی در شمار مجاهدان واقعی و معلم اخلاص و پرهیزگاری و پارسائی محسوب می گشت. رفتار و عمل او بیش از بیان شیرین و رسایش، دعوت کننده ی به ایمان و پارسائی و حق طلبی و حقگوئی بود. جایگاه رفیع او در نظام جمهوری اسلامی و ریاست مجلس خبرگان رهبری از آغاز تشکیل این مجلس که نشانه ی حرمت و مکانت او در چشم نخبگان و علمای بزرگ و اساتید مبرّز روحانی کشور است، هرگز نتوانست در تواضع و فروتنی او یا در زندگی زاهدانه و دامن پاک او کمترین خدشه ئی وارد آورد. او جامع علم و عمل، و جهاد و زُهد، و تشخیص و سلوک صائب و مستقیم و بدون انحراف بود. فقدان این عالم ربانی و این روحانی جلیل القدر، ضایعه ئی بزرگ است. از خداوند متعال علوّ درجات و مغفرت و رحمت واسعه اش را برای روح مطهر ایشان مسألت می کنم و به ملت ایران و حوزه های علمیه و مراجع عظام و علمای اعلام بویژه به خاندان مکرم و بازماندگان محترم و همه ی ارادتمندان و شاگردان ایشان تسلیت عرض میکنم.

والسلام علیه و رحمه اله و برکاته
سیدعلی خامنه ای
8/مرداد/1386

طبقه بندی: آیه الله مشکینی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 86 مرداد 10 توسط صادق | نظر بدهید
زندگینامه آیه الله مشکینی
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 86 مرداد 10 توسط صادق | نظر بدهید
 
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 86 مرداد 9 توسط صادق | نظر بدهید